Skolas dzīve
Dienas kārtība Bērnu pieskatīšana un mājas darbi Ikdienas iekšējie noteikumi Ēdienreizes Brīvdienas Pulciņi

Dienas kārtība var nedaudz atšķirties atkarībā no bērna vecuma, bet kopumā diena organizēta šādi:

 

8:00 – 8:30 Bērnu pieskatīšana

8:30 – 12:00 Franču skolas izglītības programma (vieglas uzkodas 10:00)

12:00 Pusdienas

13:1515:00 Franču skolas izglītības programma

15:00 – 16:00 Starpbrīdis

16:00 - 18:30 Launags un bērnu pieskatīšana

 

Trešdienās dienas kārtība ir atšķirīga no pārējās nedēļas Francijas izglītības sistēmas īpatnības dēļsakarā ar skolu nodošanu laicīgās varas rokās, kopš 1881. gada bērniem līdz 11 gadu vecumam trešdienas tika veltītas reliģiskajai izglītošanai. Mūsdienās šī diena pārsvarā tiek izmantota, lai apmeklētu dažādas ārpusskolas nodarbības, paliktu mājās vai apmeklētu bērnu pieskatīšanas grupas.

Tomēr Žila Verna Rīgas Franču skolā bērni trešdienās mācās līdz 12:00. Pārējā dienas daļā skola nodrošina bērnu pieskatīšanu, arī dažādas fakultatīvas nodarbības (papildus informācija par šīm nodarbībām atrodama sadaļā PULCIŅI). Atšķirībā no pārējām dienām, trešdienās bērni var tikt izņemti no skolas jau 12:30 (pēc pusdienām).

 

Dienas kārtība trešdienās:

 

8:00 – 8:30 Bērnu pieskatīšana

8:3012:00 Franču skolas izglītības programma (vieglas uzkodas 10:00)

12:00 Pusdienas

12:3018:30 Bērnu pieskatīšana un/vai fakultatīvās nodarbības

16:00 Launags un bērnu pieskatīšana

 

Daļēja laika apmeklējums bērniem, kas jaunāki par 3 gadiem

Bērni, kas jaunāki par trīs gadiem, var tikt izņemti no bērnudārza 12:30 - pēc pusdienām, bet pirms diendusas, iepriekš vienojoties ar direktori. Diemžēl šobrīd ierobežotā vietu skaita dēļ nav iespējama samazināta maksa par daļēja laika apmeklējumu.

 

Diendusa

Bērni, kas jaunāki par 5 gadiem ik dienas guļ diendusu no 12:30 - 14:30.

 

Bērnu pieskatīšana jeb garderie Francijas skolās tiek piedāvāta ikvienam no rīta un pēcpusdienās, pēc mācību dienas beigām līdz vecāku ierašanās brīdim, arī trešdienās. Žila Verna Rīgas Franču skola nodrošina bērnu pieskatīšanu katru rītu no 8:00 līdz 8:30, arī vakaros no 16:00 līdz 18:30, arī trešdienās no 13:00 līdz 18:30. Šajā laikā bērni var rotaļāties skolas spēļu zālē, labos laika apstākļos skolas pagalmā, paši izvēloties sev tīkamākās nodarbes, piemēram, zīmēšanu, gleznošanu, kolāžu veidošanu, grāmatas vai spēles, arī dažādas fiziskās aktivitātes, piemēram, badmintonu, florbolu vai atrakcijas spēļu laukumā.

 

Pamatskolas audzēkņiem šajā laikā tiek nodrošināti apstākļi ikdienas mājas darbu pildīšanai.

 • Bērniem skolā jāierodas vēlākais 8:25, lai kopā ar visiem uzsāktu skolas dienu 8:30

 • - Gadījumā, ja bērns neapmeklē skolu vispār vai ir spiests atstāt skolu ātrāk nekā 15:00, vecākiem skola par to jāinformē laicīgi pa telefonu 29141791

 • - Trešdienās iespējams bērnus izņemt pēc pusdienām un pirms diendusas, ne vēlāk 12:30

 • - Lai netraucētu mācību procesu un neradītu bērnos stresu, vecāki skolas telpās netiek ielaisti laikā no 8:30 līdz 16:00 (attiecīgi trešdienās no 8:30 līdz 12:30). Izņēmumi pieļaujami gadījumā, ja vecākiem norunāta tikšanās ar kādu no skolas pasniedzējiem

 • - Tikšanās ar pasniedzējiem, iepriekš vienojoties, var tik organizētas pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās pēc plkst 16:00, un trešdienās pēc 12:00.

Žila Verna Rīgas Franču skolā svarīgas ir ne tikai zināšanas, bet arī bērna pašsajūta visas dienas garumā, ko ik dienas nodrošina pareizs uzturs un kvalitatīva pārtika. Tapēc skolā (par papildus samaksu - 3Ls/dienā) ik dienas iespēju robežās tiek nodrošināts ēdiens, kurš pagatavots no bioloģiski audzētiem produktiem, pasniedzot skolniekiem trīs maltītes:

 

 • vieglas uzkodas plkst. 10:00

 • siltās pusdienas plkst. 12:00

 • launagu 15:30

 

Aicinām vecākus pasniegt bērniem siltas brokastis pirms došanās uz skolu! Tas ļauj bērnam mierīgi sākt dienu ģimenes lokā, kā arī labāk sagatavoties dienai skolā.


ŠEIT variet apskatīt šīs nedēļas ēdienkarti

 

Ēdināšanu mūsu skolā nodrošina RIHARDS FRĪDENBERGS KALNIŅŠ un ECOCATERING.LV

 

Ecocatering.lv par sevi:

Mēs esam jauni un zaļi domājošu profesionāļu komanda, kas mīl savu darbu un tas mums sagādā prieku. Strādājam , lai patīkami pārsteigtu un iepriecinātu savus klientus- mērķis ir iemācīt cilvēkus domāt zaļi un ēst veselīgi.

 

Mēs izmantojam sezonālus, ekoloģiski tīrus produktus, kuri tiek audzēti priekš mums. Mūsu produkti nāk no ekoloģiski tīrām un bioloģiskajām saimniecībām. Tas nozīmē, ka produktu ražošanā netiek pielietoti pesticīdi vai minerālmēslojumi. Netiek lietoti hormonālie augšanas stimulatori vai antibiotikas. Netiek lietoti mākslīgi garšas pastiprinātāji vai konservanti. Lietojot vietējos produktus, mēs varam ne tikai kontrolēt to kvalitāti, bet tādējādi atbalstām arī vietējos zemniekus un mazinām mūsu ietekmi uz vidi. Nav vajadzības tērēt enerģiju un resursus transportējot produktus no citas pasaules malas. EcoCatering dibinātājs un šefpavārs ir Rihards Frīdenbergs Kalniņš, kurš ir ieguvis pieredzi strādājot augstas klases restorānos Itālijā, Austrijā, Lielbritānijā un Latvijā, kā arī daudz ceļojis iegūstot un novērtējot dažādu kultūru ēdienus.

 

Riharda pārliecība: „ Ir svarīgi zināt, ko tu ēd. Es zinu, no kurienes nāk mūsu produkti un zinu, kā pareizi tos pagatavot. Mūsu mērķis ir pārsteigt un iepriecināt cilvēkus, dot mīlestību caur ēdienu. Ar ekoloģiski tīrajiem produktiem mēs vienlaicīgi mīlam gan dabu, gan sevi.”

 

Esam dzīvesveida “domā, ko ēd, domā, kāpēc ēd, un domā, no kurienes Tavs ēdiens ir nācis” piekritēji. Darbojamies ar apziņu, ka dzīvojam un darbojamies tā, lai savu pieredzi, darbu, zināšanas nodotu tālāk. Apkārtējo vidi saglabājot un veidojot tādu, kurā būtu patīkami dzīvot gan mums, gan nākamajām paaudzēm.

 

Ekoloģiski audzētam produktam ir salīdzinoši augstāka kvalitāte kā vairumā pieejamam vietējā tirgū, un jau sākotnēji tiek ievērots princips “ņem no dabas, dod dabai.” Katrs ražošanas posms tiek kontrolēts, kā rezultātā gala produkts ir daudz kvalitatīvāks.

 

Domājot par ilgtspējīgu attīstību, piedalamies projektos bērnu dārzos un bērnu namos, iepriecinām un izglītojam jauno paaudzi par ekoloģiskām vērtībām un zaļo dzīvesveidu.

 

SABALANSĒTA UZTURA NOZĪME BĒRNIEM

 

Pirmais noteikums, lai bērni nesaskartos ar liekā svara, kā arī citām veselības problēmām, ir veselīgs, sabalansēts uzturs. Lai būtu vieglāk saprast, cik daudz kādu produktu bērnam ik dienu ir nepieciešams, uztura speciālisti ir izstrādājuši veselīga uztura piramīdu, kurā visi pārtikas produkti sadalīti vairākās pamatgrupās. Pirmsskolas vecuma bērniem katru dienu vajadzētu saņemt 40% graudaugu un maizes, 35% dārzeņu un augļu, 20% piena produktu, gaļas un zivju un 5% saldumus un eļļu. Ne vienmēr mūsu bērniem garšo tas, kas ir veselīgs, tāpēc svarīgi ir izpētīt, kas bērnam īpaši iet pie sirds un papildināt ēdienu tā, lai mazais saņemtu visu nepieciešamo. Sastādot ēdienkarti bērnu dārzam, vadījāmies pēc uztura speciālistu izstrādātajām prasībām, apvienojot to ar mūsu prasmēm, lai bērnu ēdienkarte būtu sabalansēta, interesanta un garšīga!

Pārtraukumi mācībās ir nepieciešami bērnu atpūtai, lai viņi pēc tām atgrieztos skolā stiprāki un ar atjaunotām koncentrēšanās spējām un vēlmi mācīties tālāk. Tāpat ir ļoti svarīgi pēc iespējas mazāk kavēt skolu mācību laikā, tādēļ brīvdienas ir labākais laiks ģimenes ceļojumu, ārstu vizīšu un ārpusklases aktivitāšu plānošanai. Tapēc Žila Verna Franču skolā visa mācību gada laikā paredzēti pieci īsi pārtraukumi, to paredz Francijas izglītības sistēma, pēc iespējas precīzāk saskaņojot tos arī ar Latvijas skolu sistēmā paredzētajiem brīvlaikiem.

 

Tiem bērniem, kuru vecākiem nav iespējas bērnus atstāt mājās, rudens (oktobris), ziemas (februāris) un Debesbraukšanas svētku (maijs) brīvdienās tiek piedavātagarderie(bērnu pieskatīšana) katru dienu no plkst. 8:00 līdz 18:30.

Pirmā skolas diena

Pirmdiena, 3.septembris, 2012

Rudens brīvlaiks

No sestdienas, 20.oktobra līdz trešdienai, 31.oktobrim, 2012

Mācības atsāksies ceturtdien, 1.novembrī, 2012

Ziemassvētku brīvlaiks

No sestdienas, 22.decembra, 2012 līdz svētdienai, 6.janvārim, 2013

Mācības atsāksies pirmdien, 7.janvārī, 2013

Pavasara brīvlaiks

No sestdienas, 9.februāra līdz otrdienai, 19.februārim, 2013

Mācības atsāksies trešdien, 20.februārī, 2013

Lieldienu brīvlaiks

No piektdienas, 29.marta (ieskaitot) līdz svētdienai, 7.aprīlim, 2013

Mācības atsāksies pirmdien, 8.aprīlī, 2013

Debesbraukšanas svētku brīvdienas

No trešdienas, 8.maija (ieskaitot) līdz svētdienai, 12.maijam, 2013

Mācības atsāksies pirmdien, 13.maijā, 2013

Latvijas un Francijas svētku dienas

Pirmdiena, 19.novembris, 2012

Piektdiena, 29.marts, 2013

Pirmdiena, 1.aprīlis

Trešdiena, 1.maijs

Ceturtdiena, 9.maijs

 

Pēdējā skolas diena

Piektdiena, 21.jūnijs, 2013

Ziemassvētku un Lieldienu brīvdienās skola ir slēgta.

 

Jūs variet apskatīt detalizētu 2012./2013.mācību gada kalendāru ŠEIT

Lai nodrošinātu bērniem papildu izglītošanās, arī atpūtas iespējas, Žila Verna Rīgas Franču Skola piedāvā dažādas nodarbības. Tās notiek vai nu katru dienu pēc pulksten 16:00, vai arī trešdienu pēcpusdienās. Mēs uzskatām, ka katrā mazā bērnā ir ārkārtīgi daudz talantu un spēju, ir tikai jāļauj tiem tikt atklātiem. Skolas piedāvātie pulciņi ir lieliska iespēja redzēt, kas visvairāk patīk un padodas tieši Jūsu bērnamvalodas, mūzika, fiziskās aktivitātes. Turklāt šīs nodarbības sniedz bērnam iespēju attīstīties daudzpusīgi, gan asinot prātu, gan izvingrinot ķermeni.

Šobrīd skola piedāvā šadus pulciņus:

 • angļu valoda
 • intensīvā angļu valoda
 • latviešu valoda
 • krievu valoda
 • mūzika
 • joga
 • kapoeira
 • aikido
 • futbols
 • māksla
 • teātris
 • balets
 • move your body

 

Nodarbību grafiks no janvāra līdz martam, kā arī nodarbību cenas atrodamas ŠEIT

Šajās nodarbībās tiek aicināti piedalīties arī bērni, kas nav mūsu skolas audzēkņi. Bērni tiek uzņemti šajās nodarbībās, ievērojot šādu secību:
bērni, kuri apmeklē skolu
skolā uzņemto bērnu brāļi un māsas
bērni, kuri runā franču valodā
bērni, kuri nepārvalda franču valodu

Tie vecāki, kuru bērni neapmeklē skolu, taču vēlas apmeklēt papildus nodarbības skolā, katra mācību gada sākumā maksā reģistrācijas maksu LVL 50 apmērā. Reģistrācijas maksa netiek atmaksāta.